Najnowsze

• 16 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3904

Najtwardszy polski strażak służy w bielskiej jednostce PSP!

St. sekc. Daniel Góralczyk z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zwyciężył w Pucharze Polski w rywalizacji o tytuł "Najtwardszego Strażaka" w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge i Toughest Firefighter Alive Pucharu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - 2017 r.

strażak
St. sekc. Daniel Góralczyk (z lewej strony) · fot. KM PSP Bielsko-Biała

Strażak z Bielska-Białej w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. wziął udział w zawodach Firefighter Combat Challenge Szczecin 2017. Po całym dniu zmagań, pokonując ponad 240 zawodników w kategorii OPEN zajął miejsce tuż za podium. Z kolei w kategorii tandem wraz z asp. Rafałem Bereza z KM PSP Chełm wywalczyli 1. miejsce zawodów!

Pomimo zajęcia 4. miejsca w Szczecinie, ilość zgromadzonych punktów w całym sezonie wystarczyła do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Klasyfikacja Pucharu Komendanta Głównego PSP obejmowała zawody w Opolu, Wadowicach, Toruniu oraz Szczecinie. Nasz strażak dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, raz był trzeci i raz czwarty łącznie zgromadził 182 pkt. Wyprzedził reprezentanta KM PSP Warszawa mł.kpt. Tomasza Grzelaka (miejsce 2) oraz strażaka z KM PSP Chełm asp. Rafała Berezę (3 miejsce).

strażak
Najtwardszy polski strażak służy w bielskiej jednostce PSP! · fot. KM PSP Bielsko-Biała

Ceremonia dekoracji odbędzie się w najbliższym czasie w Komendzie Głównej PSP w Warszawie. Przed naszym strażakiem jeszcze start w zawodach w Raciborzu oraz start na mistrzostwach Europy w Łodzi. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia.