bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy
  • 13 września 2017
  • wyświetleń: 6538

[ZDJĘCIA] Dachowanie na S-52 w Grodźcu, ranny kierowca w szpitalu

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego, doszło dziś około godziny 16:00 na S-52 w Grodźcu (pow. bielski). Na łuku drogi, dachował samochód osobowy. Ranny kierowca był zakleszczony w kabinie rozbitego samochodu. Niezbędna okazała się pomoc strażaków.

Dachowanie na S-52 w Grodźcu - 13.09.2017 · fot.


Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi, na trasie S-52 pomiędzy Skoczowem a Bielskiem-Białą, dachował samochód marki Dacia. Wszystko wskazuje na to, że kierowca utracił panowanie nad samochodem w związku z silnym podmuchem bocznego wiatru i uderzył w barierki po lewej stronie jezdni. Następnie samochód uderzył w nasyp na prawym poboczu i kilkukrotnie dachował. Ranny kierowca w wyniku zdarzenia, został zakleszczony w mocno uszkodzonej kabinie samochodu.

Na miejsce zdarzenia błyskawicznie zadysponowano kilka zastępów straży i dwie załogi pogotowia ratunkowego. Żeby uwolnić mężczyznę z pojazdu, niezbędna okazało się pomoc strażaków. W chwili odjazdu karetki pogotowia kierowca był przytomny, ale jego stan był poważny. Trafił do cieszyńskiego szpitala.

Loading...


Na czas akcji ratowniczej droga S-52 w stronę Bielska-Białej została całkowicie zablokowana, a na nitce w stronę Cieszyna ruch obywał się tylko poboczem. Po około czterdziestu minutach przywrócono ruch w stronę Cieszyna i udrożniono lewy pas w stronę Bielska-Białej. Zdarzenie zbiegło się ze wzmożonym popołudniowym ruchem na ekspresówce i kierowcy utknęli w wielokilometrowych korkach. Na pochwałę zasługuje postawa kierowców, którzy utworzyli wzorowy korytarz ratunkowy, który umożliwił służbom jak najszybsze dotarcie na miejsce wypadku.

Policjanci z bielskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego i prowadzą dalsze czynności w sprawie. Rozbity samochód został odholowany przez pomoc drogową. Droga została całkowicie odblokowana około godziny 18:30.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.