bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 13 października 2017
  • wyświetleń: 2981

77-latka wypłaciła pieniądze z banku i przekazała oszustom

Mężczyzna, który skontaktował się telefonicznie z 77-letnią bielszczanką podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji zajmującego się rozpracowaniem grupy oszustów, którzy kradną oszczędności z rachunków bankowych. Przekonał kobietę, że musi pomóc śledczym. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami naciągacza. Wypłaciła z banku ponad 20 tys. zł i wpłaciła je na wskazane przez oszusta konto.

Na telefon stacjonarny mieszkanki Bielska-Białej zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy kradną oszczędności z rachunków bankowych. Przekonywał, że oszczędności seniorki zdeponowane w banku są zagrożone. Poprosił kobietę o pomoc w "działaniach".

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami sprawcy, który polecił, aby wypłaciła swoje oszczędności z banku i wpłaciła je na podane przez niego konto. W ten sposób bielszczanka straciła oszczędności swojego życia. Dopiero następnego dnia zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

To nie jedyna w ostatnich dniach ofiara oszusta. Wczoraj telefony z prośbą o przekazanie pieniędzy odebrało już kilkoro bielszczan.

Śledczy poszukują szajki oszustów, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP i wyłudzają w ten sposób pieniądze od starszych osób. - Przypominamy, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy! - mówi podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.