bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1760

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj towarzyszył patrolowi drogówki

Wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicach Bielska-Białej, oprócz św. Mikołaja, można było spotkać patrol drogówki. W rejonie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sienkiewicza policjanci rozdawali pieszym odblaski, namawiając do ich noszenia również w obszarze zabudowanym.

Święty Mikołaj towarzyszył patrolowi drogówki - 06.12.2017 · fot.


Wychodząc na przeciw problematyce bezpieczeństwa pieszych policjanci w drogówki w mikołajkowe popołudnie i wieczór postanowili zadbać o ich widoczność na drodze. W centrum miasta mundurowi rozdawali mieszkańcom, którzy udawali się i wracali ze świątecznej iluminacji na Placu Chrobrego, opaski odblaskowe z okazji "Dnia Odblasków".

Chcieli tym samym zachęcić jak największą liczbę niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, niejednokrotnie na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem pieszych, zarówno tych najmłodszych, jak i tych trochę starszych, którzy chętnie zakładali odblaski.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.