Najnowsze

• 20 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2985

Zwycięstwo siatkarek BKS Bielsko-Biała w ligowym meczu w Łodzi

Arcyważne zwycięstwo zanotowały bielskie siatkarki w meczu z Grot Budowlanymi Łódź.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała rozpoczął rundę rewanżową w Łodzi, gdzie rywalem bielszczanek był zespół Grot Budowlanych Łódź. W Bielsku-Białej łodzianki wygrały 3:1, ale pierwszy set wygrały wówczas gospodynie i uczyniły to w iście koncertowy sposób. Później było już gorzej, ale wyraźna wygrana w pierwszej partii pokazała, że bielski zespół może na równi rywalizować z wicemistrzyniami Polski.

Trzeba przyznać, że ostatni okres Grot Budowlani Łódź nie mogą zaliczyć do udanych. Porażka 2:3 z Legionovią i gładka przegrana z Chemikiem Police nadszarpnęła nieco pewność siebie łódzkiego zespołu. Okoliczności te próbowały wykorzystać bielszczanki, które pojehały do Łodzi po komplet ligowyh punktów, który przybliżyłby je do czwartego miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet, które premiuje na koniec rundy zasadniczej do walki o medale.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które po bielskich błędach prowadziły 3:1. Bardzo szybko jednak bielszczanki wyrównały po asie Dominiki Sobolskiej (3:3). Następnie trwała wyrównana walka obu zespołów. Dopiero w połowie tej partii zaznaczyła się lekka przewaga bielskiego zespołu, która pod koniec seta stała się już wyraźna. Od stanu 19:17 BKS PROFI CREDIT zdobył cztery punkty z rzędu i zdobył przewagę, która wystarczyła do wygranej w tym secie 25:19.

Na początku drugiej partii lepiej grały przyjezdne. Zespół z Łodzi szybko jednak doprowadził do remisu 6:6, a nawet wyszedł na prowadzenie 8:7. Od tego momentu drużyna Tore Aleksandersena zdobyła siedem punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 14:8! Kiedy po asie serwisowym Julii Nowickiej przewaga bielskiej ekipy wzrosła do ośmiu punktów (18:10) wydawało się, że w tym secie nic złego bielszczankom już się nie wydarzy. Tymczasem po błędach na zagrywcei trzech złych atakach Giny Mancuso przewaga BKS PROFI CREDIT stopniała, a kilka chwil później została całkowicie roztrwoniona (20:20). Na szczęście bielszczanki w końcówce tego seta zachowały więcej zimnej krwi, a piłka setowa zakończyła się blokiem Dominiki Sobolskiej na Grobelnej.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Po początkowej przewadze łodzianek mecz się wyrównał i byliśmy świadkami gry punkt za punkt. Gospodynie prowadziły nawet 20:19, ale końcówka tego seta należała do zespołu z Bielska-Białej, a w zasadzie do Katarzyny Koniecznej, która w tym fragmencie gry była nie do zatrzymania. Ostatecznie bielszczanki wygrały 25:22 i cały mecz 3:0. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło zbliżyć siędo Grot Budowlanych w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet na dwa punkty. Rywalizacja o najlepszą czwórkę ligi nabrała więc ponownie rumieńców.

Grot Budowlani Łódź - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

MVP: Katarzyna Konieczna (BKS PROFI CREDIT)

Grot Budowlani: Polańska, Kąkolewska, Grajber, Grobelna, Vincurova, Cutura, Witlowska (libero) oraz Polak, Twardowska, Muszyńska

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Konieczna, Mucha, Grant, Sobolska, Mancuzo, Lemańczyk (libero) oraz Jagieło, Moskwa