bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 5 marca 2018
  • 11 marca 2018
  • wyświetleń: 3285

Spotkanie z Szymonem Hołownią w lipnickim kościele

Za nami:

W niedzielę 11 marca w kościele parafialnym w Lipniku odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią, polskim dziennikarzem i publicystą, autorem kilkunastu książek o tematyce społecznej i religijnej.

szymon hołownia
Szymon Hołownia


Spotkanie odbędzie się 11 marca 2018 roku w kościele parafialnym w Lipniku, ul. Ks. Stanisława Brzóski 3. Plan wydarzenia: g. 15:00 - Eucharystia, g. 15:45 - Spotkanie z Szymonem Hołowiną.

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press . Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Ludzi w czasach Jezusa” (2016) i „Instrukcję obsługi solniczki” (2017). Założył i prowadzi Fundację „Kasisi” i Fundację „Dobra Fabryka”, które finansują działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

szymon hołownia

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.