bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 9 marca 2018
  • 10 marca 2018
  • wyświetleń: 15329

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej. Zatrzymano 4 kierowców

W piątek na antenie TVN Turbo wyemitowano odcinek programu "Uwaga! Pirat", który był nagrywany w ubiegłym roku w Bielsku-Białej. "Bohaterami" epizodu było czterech kierowców, którzy złamali przepisy na bielskich drogach. Jak z wykroczeń wytłumaczyli się bielszczanie?

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej · fot.


Pierwszy kierowca został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Mężczyzna w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 70 km/h jechał 116 km/h. Podczas kontroli okazało się, że nie miał on przy sobie dokumentów z samochodu, za co otrzymał 100 zł mandatu. W sumie policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 400 zł i 8 punktów karnych.

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej · fot.


Kolejnym wykroczeniem było przejechanie kierowcy Mercedesa na czerwonym świetle przy dworcu PKP. Mężczyzna tłumaczył się, że nie widział sygnalizatora. Za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej kierowca otrzymał mandat w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych.

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej · fot.


Następny przypadek dotyczył kierowcy Skody, który na drodze z ograniczeniem do 70 km/h jechał 103 km/h. Jak się okazało mężczyzna również nie miał przy sobie dokumentów pojazdu. Policjanci poinformowali go, że za przekroczenie prędkości o 33 km/h mandat karny jest przewidziany w przedziale od 200 do 300 zł i 6 punktów karnych. Z kolei za brak wymaganych dokumentów, czyli w tym przypadku dowodu rejestracyjnego i OC, jest kara po 50 zł od jednego dokumentu. W sumie kierowca otrzymał mandat w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych.

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej · fot.


Ostatni z kierowców również został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Kierujący Lexusem zamiast przepisową "siedemdziesiątką" jechał 102 km/h. Mężczyzna tłumaczył się tym, że to policjanci jadący za nim go naciskali i dlatego przekroczył prędkość - ja normalnie tak nie jadę - mówił. Mundurowi tłumaczyli kierowcy Lexusa, że chcieli namierzyć jadące przed nim BMW, jednak on uniemożliwiał im wyprzedzanie, ponieważ jechał lewym pasem, pomimo obowiązującego w Polsce ruchu prawostronnego. W ostatecznym rozrachunku mężczyzna został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości o 32 km/h w wysokości 200 zł i 6 punktów karnych. Natomiast za jazdę lewym pasem kierowca został pouczony.

Po wykupieniu dostępu odcinek z Bielska-Białej można zobaczyć w serwisie player.pl.

"Uwaga! Pirat" na ulicach Bielska-Białej · fot.


Program "Uwaga! Pirat" to dokumentalna seria, która powstaje we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kamery TVN Turbo już od 2009 roku towarzyszą w pracy funkcjonariuszom drogówki podczas codziennych patroli na polskich drogach. W rolach głównych kierowcy, którzy łamią przepisy na drogach i powodują zagrożenie dla ruchu drogowego.

ab, BM / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.