bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 13 marca 2018
  • wyświetleń: 4095

Nierzetelny sondaż w Bielsku-Białej? CBOS dementuje: "To nie my"

W miniony piątek w okolicach Galerii Sfera prowadzone było badanie ankietowe, w którym ankieterzy pytali o typy bielszczan w wyborach na prezydenta Bielska-Białej. Jak wynika z relacji osoby, która trafiła na ankieterów, badanie było przeprowadzone w bardzo nierzetelny sposób, a sami ankieterzy twierdzili, że są z Centrum Badania Opinii Społecznej. CBOS już zdementował te informacje.

sondaż
fot.


Jak wynika z relacji bielszczanina, ankieterzy przeprowadzali badanie na wysokości Galerii Sfera 2 i Pasażu Handlowego "Wokulski".

- Dwóch młodych ludzi poprosiło mnie o mój typ w wyborach prezydenta Bielska-Białej: Buzek, Drabek, Okrzesik. Bez entuzjazmu rzuciłem okiem na potknięty mi papier. Były tam tylko trzy nazwiska, ale mi nie odpowiadały (Buzek, Drabek, Okrzesik). Zapytałem co to jest i kto ułożył sondaż. Młodzian w rogowych okularach i jodełkowym płaszczu powiedział, że są z CBOS no i ewentualnie mają drugą kartkę. Była dłuższa (Krywult, Klimaszewski ect) - poinformował Cezary Owerkowicz.

Post został udostępniony m.in. przez posłankę Mirosławę Nykiel, która dodała od siebie wymowne pytanie "Czy tak powstają sondaże?".

Okazuje się, że Centrum Badania Opinii Społecznej nie prowadziło w tym czasie sondażu preferencji wyborczych w Bielsku-Białej. Wygląda na to, że ankieterzy podszywali się pod CBOS.

- Centrum Badania Opinii Społecznej nie realizuje w Bielsku-Białej sondażu preferencji wyborczych przed wyborami samorządowymi. Jedyny sondaż, jaki realizowaliśmy (między innymi) w Bielsku Białej na początku marca, to ogólnopolskie przeglądowe - wielotematyczne - badanie "Aktualne problemy i wydarzenia". Było ono przeprowadzane na wylosowanej próbie dorosłych mieszkańców kraju metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) - dementuje Renata Gierbisz kierownik Ośrodka Informacji Centrum Badania Opinii Społecznej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.