bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 13 marca 2018
  • wyświetleń: 2371

Wiceprezydent uniewinniony. Znikoma szkodliwość społeczna czynu

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej w procesie apelacyjnym uniewinnił wiceprezydenta Bielska-Białej. Przypominamy, że w pierwszej instancji Lubomir Zawierucha został ukarany grzywną za skłądanie fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2010-2015.

lubomir zawierucha
Wiceprezydent Lubomir Zawierucha uniewinniony · fot.


W 2016 roku prokuratora postawiła urzędnikowi zarzuty złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Przez kilka lat Lubomir Zawierucha nie uwzględniał w dokumencie działek, które przysługiwały wiceprezydentowi i jego rodzeństwu po śmierci rodziców. Z informacji przedstawionej przez wiceprezydenta wynika, że nie wysuwał pretensji względem nieruchomości rodzinnych, dlatego sukcesywnie nie uwzględniał ich w oświadczeniu majątkowym.

W ubiegłym roku Sąd Rejonowy uznał wiceprezydenta Bielska-Białej winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę grzywny, a także obciążył go kosztami postępowania. Lubomir Zawierucha złożył apelację od wyroku pierwszej instancji.

Na rozprawie apelacyjnej, która odbyła się 12 marca, Sąd Okręgowy uniewinnił wiceprezydenta miasta i umorzył sprawę. Sędzia Agata Mieszczak argumentowała, że "waga naruszonego przez oskarżonego obowiązku i konsekwencje z tego wynikające nie były znaczące".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.