bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 13 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1179

Nagroda Niezależnych dla burmistrza Kęt. Statuetkę wręczył Okrzesik

12 czerwca 2018 roku Krzysztof Jan Klęczar otrzymał Nagrodę im. Marty Garapich "Samorządowiec Podbeskidzia 2018". To już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Niezależni.BB.

samorządowiec podbeskidzia
Samorządowiec Podbeskidzia 2018 · fot.


Nagrodę otrzymuje osoba szczególnie zasłużona dla swojego środowiska lokalnego, która aktywnie działa na rzecz samorządu. W zeszłym roku był to wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz. W 2015 roku nagrodę otrzymała Marta Garapich, która w 1989 roku pełniła funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej w województwie bielskim. Po jej śmierci kapituła postanowiła nazwać nagrodę jej imieniem.

Kapituła nagrody w składzie Andrzej Sikora (b. poseł OKP i ostatni wojewoda bielski), Zbigniew Leraczyk (b. poseł i prezydent Bielska-Białej), Mirosław Styczeń (b. poseł i wojewoda bielski), Radosław Ostałkiewicz (wójt Jaworza, ubiegłoroczny laureat Nagrody) musiała wybrać zwycięzcę z grona pięciu kandydatów. Nominacje otrzymali wójt Świnnej Henryk Jurasz, burmistrz Kęt Zbigniew Jan Klęczar, wójt Wilkowic Mieczysław Rączka, burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec oraz przewodniczący Rady Osiedla Biała Krakowska w Bielsku-Białej Tomasz Wawak.

Krzysztof Jan Klęczar otrzymał nagrodę za "apolityczną działalność samorządową pomimo zaangażowania politycznego: choć jest członkiem władz krajowych PSL, w samorządzie umiejętnie współpracuje dla dobra gminy z wszystkimi środowiskami”.

Klęczar ma 36 lat, jest burmistrzem Kęt od 2014 roku. Z zawodu rolnik, uzyskał stopień doktora nauk, był pracownikiem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jako burmistrz w swojej pierwszej kadencji doprowadził do znacznej redukcji zadłużenia. Kęty za jego rządów stały się też jednym z liderów pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

- Bardzo się cieszę z tej nagrody, jest ona dla mnie przede wszystkim motorem do dalszych działań na rzecz lokalnej społeczności - mówił zwycięzca. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Programowej Niezależnych.BB Janusz Okrzesik.

Specjalnym gościem Gali był prof. Jan Fazlagić, ekspert Komisji Europejskiej w programie zrównoważonego rozwoju miast URBACT, który wygłosił wykład pt. „Jak innowacyjny samorząd może wspierać lokalny biznes”.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA