bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 22 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2713

20-latek regularnie kradł towar ze sklepu budowlanego

Policjanci z Ogniwa Patrolowego Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej wraz z ochroną sklepu zatrzymali na gorącym uczynku sklepowego złodzieja, który w jednym z bielskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. 20-letni bielszczanin ukradł specjalistyczny sprzęt o wartości blisko 1.500 zł.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu. Do jednego z bielskich marketów budowlanych przez kilka dni regularnie przychodził 20-latek. Ze sklepu wynosił elektronarzędzia, a proceder kradzieży wydawał mu się na tyle opłacalny, że nie zamierzał z niego rezygnować. Na jego nieszczęście jednak pracownicy ochrony zorientowali się, że stały klient, który od kilku dni odwiedza ich sklep, nie za wszystkie artykuły, które zabiera z półek uczciwie płaci.

Kiedy po raz kolejny 20-latek pojawił się w sklepie i znów próbował wynieść z niego towar ochrona sklepu powiadomiła policję i ujęła złodzieja. Policjanci z bielskiej trójki, którzy przybyli na wezwanie zatrzymali sprawcę. Sklepowy złodziej był trzeźwy. Z kradzieży uczynił sobie źródło dochodu. Sprawą zajęli się kryminalni z trzeciego komisariatu i skradzione mienie udało się w całości odzyskać.

Policjanci ustalili również 18-letniego pasera, mieszkańca Bielska-Białej, który pomagał w sprzedaży kradzionego sprzętu. Za kradzież starszemu z nich grozi nawet do 5 lat za kratami, natomiast jego młodszy wspólnik za pomoc w sprzedaży skradzionych przedmiotów może spędzić za nimi 2 lata.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.