bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 8 sierpnia 2018
  • 10 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3630

Czesław (za)Śpiewa pierwszy raz na Letniej Scenie Sfery!

Za nami:

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tego lata. Już 10 sierpnia bielska publiczność usłyszy koncert zespołu Czesław Śpiewa - po raz pierwszy w ramach Letniej Sceny Sfery. Jego wokalista, Czesław Mozil, porwie miłośników rocka, popu i alternatywy w muzyczną podróż przeplataną swoim nietuzinkowym humorem.Czesław Mozil jest znany szerokiej publiczności jako kompozytor, akordeonista, aranżer, postać telewizyjna, aktor dubbingowy oraz lider zespołu Czesław Śpiewa, tworzącego muzykę alternatywną. Artysta od dzieciństwa mieszkał w Kopenhadze, gdzie ukończył Królewską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu. Jednak swoje umiejętności oraz unikalny talent postanowił rozwijać w Polsce. Na rynku muzycznym pojawił się w 2008 roku, po tym jak wydał album „Debiut”. Ta hybryda wielu gatunków, w tym rocka, muzyki kabaretowej oraz muzyki alternatywnej zdobyła serca Polaków i miano platynowej płyty. Z „Debiutu” pochodzą takie przeboje, jak: „Maszynka do świerkania”, „Ucieczka z wesołego miasteczka”, „Mieszko i Dobrawa jako początek Państwa Polskiego”. Kolejne albumy Mozila umacniały jego pozycję na rynku i zawsze zaskakiwały słuchaczy. Były to: „Pop” (2010), „Czesław Śpiewa Miłosza” (2011), „Grać nie srać” (2013), „Księga Emigrantów. Tom I.” (2014).Na placu Bolka i Lolka w Galerii Sfera ponownie zbierze się bielska publiczność, świętująca jak co piątek rozpoczęcie wakacyjnego weekendu. To już dziewiąta edycja Letniej Sceny Sfery, która kolejny rok z rzędu gości wspaniałych artystów. Cotygodniowe występy o różnym zabarwieniu muzycznym sprawiają, że każdy słuchacz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do tej pory wystąpili już m.in. zespół Vavamuffin, Balcanscream oraz Rey Ceballo z kubańską orkiestrą rozrywkową.

Sierpniowy, bielski debiut zespołu Czesław Śpiewa będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej wyczekiwanych występów na tegorocznej edycji Letniej Sceny Sfery. Organizator zapewnia, że koncert artysty odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Dodatkowo, restauracje w Galerii SFERA szykują specjalne oferty i promocje, obowiązujące nawet do godziny 22.00 w każdy piątkowy wieczór.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mostowa 5

tel. 033 498 70 00
fax 033 498 70 02

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA