bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 5 października 2018
  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 14537

Powstanie plaża miejska! Poznaliśmy wyniki budżetu obywatelskiego

"Zielona Plaża Miejska" i "Zamień kopciucha na ekoczyściucha" to dwa projekty ogólnomiejskie, które w 2019 roku zostaną zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego miasta Bielska-Białej. Wczoraj poznaliśmy wyniki elektronicznego głosowania.

plaża miejska
Plaża miejska w Krakowie · fot.


Najwięcej głosów otrzymał projekt "Zielona Plaża Miejska", na który zagłosowało aż 2 767 osób! W ramach projektu powstanie pierwsza i jedyna w Bielsku-Białej plaża miejska. Będzie ona lokalizowana na terenie dawno zapomnianego Parku Strzygowskiego, który rozciąga się wzdłuż ulicy Partyzantów, między ulicą Bobrową a dopływem potoku Straconka do rzeki Białej.

Drugi projekt, który został zakwalifikowany do realizacji, pozwoli na wymianę większej liczby kotłów niż dotychczas. "Zamień kopciucha na ekoczyściucha" zakłada pokrycie kosztów wymiany starych źródeł ciepła, przeznaczonych do likwidacji. Oznacza to, że kilka budynków, należących do Gminy Bielsko-Biała, podłączyć będzie można do miejskiej sieci ciepłowniczej lub wykonać w nich gazowe, etażowe, centralne ogrzewanie w znajdujących się w nich lokalach mieszkalnych.

plaża miejska
Plaża miejska w Krakowie · fot.


Oba projekty wyceniono na kwotę 750 tys. złotych.

Na stronie www.obywatelskibb.pl można zobaczyć wyniki głosowania na projekty osiedlowe. Okazało się, że na niektórych osiedlach nie zostaną zrealizowane żadne projekty, gdyż w trakcie głosowania nie osiągnięto minimalnego, 2-procentowego poparcia mieszkańców.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA