bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 6 października 2018
  • wyświetleń: 2001

Bielsko-Biała wysoko w rankingu. Oceniano mijającą kadencję

Miasto Bielsko-Biała zajęło trzecie miejsce w Polsce w kategorii "miasta na prawach powiatu" w rankingu "Sukces Kadencji 2014-2018". Nagroda została przyznana podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się w ramach Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Ranking został przygotowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

Zestawienie ukazuje się zawsze na koniec kolejnej kadencji polskich samorządów i jest podsumowaniem czterech lat ich pracy. Ranking powstał na podstawie danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego, a także w oparciu o sprawozdania budżetowe samorządów. Samorządy są oceniane w tym opracowaniu pod wieloma względami. Pod uwagę brane są m.in. wskaźniki ekonomiczne oraz osiągnięcia na polu społecznym, edukacyjnym i infrastrukturalnym.

Warto podkreślić, że to lepszy wynik niż w rankingu oceniającym kadencję 2010-2014. Wtedy znaleźliśmy się na piątym miejscu w kraju.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA