bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 5 października 2018
  • wyświetleń: 3287

Park Włókniarzy zostanie rozświetlony. Pokaz dziś o 20.00

Za nami:

W Bielsku-Białej realizowany jest projekt "Miasto Światła". Jego celem jest zaprojektowanie wzorcowego programu rewitalizacji za pomocą światła. Jako miejsce realizacji projektu został wybrany Park Włókniarzy, a do udziału w tym przedsięwzięciu poza urzędnikami zostali zaproszeni także przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Pierwszym etapem projektu "Miasto Światła" był tzw. spacer badawczy. Wykorzystanie odpowiedniego oświetlenia, zwiększa poczucie atrakcyjności miejsca oraz sprzyja wchodzeniu w interakcje z przestrzenią publiczną. Co więcej, dobrze oświetlona przestrzeń wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz komfort mieszkańców. Wnioski i uwagi ze spaceru zostaną wykorzystane podczas warsztatów projektowania modelowego oświetlenia dla Parku Włókniarzy.

Pierwsze próby stworzonych rozwiązań będzie można zobaczyć podczas pokazu iluminacji 5 października. W parku zostanie zamontowany specjalny sprzęt oświetleniowy, a o godz. 20.00 rozpocznie się pokaz, który potrwa do godz. 22.00.

Realizacja projektu to efekt zdobycia przez nasze miasto szóstego miejsca w rankingu Polskich Miast Zrównoważonych, zorganizowanego przez globalną spółkę Arcadis (przypominamy, że wyniki rankingu ogłoszono 21 marca 2018 r. Bielsko-Biała uzyskało jednocześnie najlepszy wynik w naszym województwie).

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA