bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 2520

Pracownicy Psychiatryka organizują pikietę. Chcą podwyżek

Za nami:

Pracownicy Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej w związku z brakiem porozumienia z dyrekcją ws. rozwiązania sporu zbiorowego, 8 października organizują pikietę.

Protest służby zdrowia pod starostwem - 12.05.2015
Protest służby zdrowia pod starostwem - 12.05.2015 · fot.


Poniedziałkowy protest na terenie SPZOZ przy ulicy Różanej rozpocznie się o godzinie 11.30 i będzie trwał do 13.30. Jednocześnie pracownicy Psychiatryka zapowiadają przeprowadzenie w dniach od 15 do 18 października 2018 r. na terenie wszystkich jednostek SPZOZ referendum strajkowego.

- Od lat sytuacja finansowa pracowników SPZOZ jest dramatyczna. Mamy już dość ciągłego ignorowania i zasłaniania się przez Dyrekcję i Starostwo brakiem pieniędzy! Mamy dość fatalnej polityki kadrowej powodującej rozrost administracji! Mamy dość udawania, że SP ZOZ zmierza w dobrym kierunku - informuje Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień.

Poziom wynagrodzenia to nie jedyny powód niezadowolenia. Związek zawodowy tłumaczy, że należy dodać również tragiczne warunki pracy, zwłaszcza na oddziale całodobowym.

- Przepełnione sale chorych, brak podstawowego sprzętu medycznego, niedostateczna ilość personelu medycznego, zły stan budynków i pomieszczeń, brak pieniędzy na zajęcia terapeutyczne pacjentów - to tylko niektóre kwestie wymagające natychmiastowej reakcji ze strony osób odpowiedzialnych za realizację publicznych świadczeń medycznych w psychiatrii w naszym rejonie - czytamy w komunikacie wydanym przez Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA