bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 3332

Żołnierze obrony terytorialnej zatrzymali pijanego kierowcę

Dwaj żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wracając z 16-dniowego szkolenia, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przekazali w ręce policjantów z Węgierskiej Górki. Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego kierowcy Hyundaia, okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu.

Żołnierze, którzy są mieszkańcami Żywiecczyzny wracali z tygodniowego szkolenia, jakie odbywali w jednostce wojskowej w Gliwicach. W pewnym momencie minął ich Hyundai. Sposób jazdy kierowcy mógł sugerować, że jest on nietrzeźwy. Żołnierze nie zastanawiali się długo, gdy samochód zatrzymał się jeden z nich natychmiast podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Następnie o całej sytuacji powiadomili policjantów z Węgierskiej Górki.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego kierowcy, okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu. Według policji nie był pierwszy raz kiedy 55-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Wczoraj decyzją żywieckiego sądu został on objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat więzienia.

Żołnierze swoim zachowaniem udowodnili, że słowa "Zawsze gotowi, zawsze blisko" nie są dla nich jedynie pustym sloganem. Ich postawę docenił dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który na najbliższym szkoleniu zamierza im osobiście pogratulować czujności i odpowiedniego zachowania.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA