bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 1964

Lada dzień rozpocznie się Festiwal Kabaretowy "Fermenty"

Za nami:

Festiwal Kabaretowy Fermenty w tym roku świętuje swoją pełnoletność. Mija 18 lat odkąd Bielsko-Biała na kilka dni w roku staje się kabaretową stolicą kraju. Kolejna edycja "Fermentów" odbędzie się w dniach 12-13 października

Kabaret Młodych Panów
Kabaret Młodych Panów


W tym roku wszytko rozpocznie się wielką galą otwarcia Festiwalu, która nastąpi 12 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Na scenie BCK-u wystąpią: Kabaret A Jak! z Krakowa - laureat konkursu kabaretów w 2017 r. oraz - gwiazda wieczoru - Kabaret Młodych Panów. W czasie gali tradycyjnie wręczona zostanie Honorowa Statuetka Złotego Fermentu, jak również pojawi się kilka urodzinowych niespodzianek.

13 października Festiwal Kabaretowy Fermenty 2018 zawita do Klubu Klimat. Konkurs Kabaretowy rozpocznie się o godzinie 16.30. Weźmie w nim udział 5 najlepiej zapowiadających się młodych polskich kabaretów (wyłonionych w wcześniejszych preselekcjach). A będą to: Kabaret Kałasznikof z Katowic, Paulina Potocka z Białegostoku, Magda Kubicka z Warszawy, Kabaret Grzdyl z Dąbrowy Górniczej, Kabaret Kabaret Obustronni Ludzie z Warszawy.

Stawką kabaretowych zmagań będzie prestiżowa statuetka Złotego Fermentu oraz 1000 dolarów amerykańskich. W roli gwiazdy wieczoru zobaczymy Kabaret Czesuaf z bielszczanką Olgą Łasak w swym znakomitym składzie.

Tego dnia nad konkursowymi rozstrzygnięciami czuwać będzie na wskroś kompetentne Jury: Mirek Gancarz (członek kabaretu POTEM po 20 latach wraca na kabaretową scenę), Piotr Skucha (niegdyś kabaret Długi obecnie kabaret TON, Gospodarz Bielskiej Sceny Kabaretowej), Grzegorz Porowski (posiadacz największego w Polsce archiwum kabaretowych nagrań wideo)oraz dwóch Dyrektorów Miejskiego Domu Kultury: Zbigniew Hendzel (świeżo mianowany Dyrektor MDK), Franciszek Kopczak - (Dyrektor "emeryt").

Tradycyjnie będzie również przydzielana nagroda dla formacji kabaretowej najśmieszniejszej według uznania zebranej publiczności.

Możliwość zakupu biletów - www.fermenty.pl

fermenty

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA