bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 1530

Podsumowanie akcji "Znicz 2018". Na drogach działało 670 policjantów

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2018". Przez sześć dni blisko 670 bielskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 4 wypadków, z których jeden okazał się tragiczny w skutkach.

W akcję "Znicz 2018", która trwała od środy 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 zaangażowanych było w Bielsku-Białej i powiecie bielskim blisko 670 policjantów, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie przedłużonego weekendu, na bielskich drogach doszło do 4 wypadków, w których rannych zostało 5 osób, a jedna straciła życie. Odnotowano 58 kolizji. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (4 listopada 2018 r.) około 4.30 w Bielsku-Białej na ul. Leszczyńskiej. W wypadku śmierć poniósł 22-letni kierujący volkswagenem golfem, a 23-letni pasażer tego samochodu doznał poważnych obrażeń ciała.

W tym roku zatrzymano 6 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu (3 osoby w stanie nietrzeźwości, co stanowi przestępstwo i tyle samo w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem drogowym).

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten był najbezpieczniejszym w czasie całej akcji.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - informuje bielska policja.

Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2018", zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA