bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 7 listopada 2018
  • wyświetleń: 3097

40-latkowi przeszkadzał odgłos remontu. Ruszył na sąsiada z siekiera

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który zaatakował siekierą swojego sąsiada i groził mu śmiercią. Napastnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez mundurowych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około 22.00 w Porąbce. Mężczyźnie przeszkadzał odgłos prac remontowych prowadzonych przez sąsiada, który używał młota pneumatycznego. 40-latek ruszył w kierunku posesji należącej do sąsiada. Trzymał w ręku siekierę, a po wejściu na posesję groził 68-letniemu mężczyźnie śmiercią. Napastnik zaatakował pokrzywdzonego i niegroźnie ranił go w dłoń.

Na miejsce skierowano patrol z Kobiernic. Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili sprawcę. Zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała 68-latka i kierowania wobec niego gróźb karalnych. Sprawca został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Zakazał mu też zbliżania się do sąsiada.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA