bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1424

Olbrzymie zainteresowanie kursami języka polskiego dla obcokrajowców

W Bielsku-Białej ruszyły nieodpłatne kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Dotychczas chęć nauki języka polskiego zgłosiło ponad 200 osób.

kurs
Olbrzymie zainteresowanie kursami języka polskiego dla obcokrajowców · fot.


Organizacja kursów języka polskiego dla obcokrajowców to wspólna inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia oraz Inicjatywy Obywatelskiej WITAJ. Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miejskiego w kursach może uczestniczyć 60 osób. Zainteresowanie jest jednak dużo większe.

- Zgłosiło się ponad 200 chętnych, niestety mamy środki tylko na naukę 60 osób. Tworzymy listę rezerwową - myślimy jak rozwiązać ten problem. Pierwszeństwo mają ludzie z kwalifikacjami najbardziej poszukiwanymi w Bielsku-Białej - mówi Grażyna Staniszewska, przewodnicząca zarządu Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Najwięcej zgłoszeń, zgodnie z przewidywaniem, wysłali Ukraińcy. - Jest też Amerykanka, Serb i Turek - wylicza Grażyna Staniszewska.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA