bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 4534

25 maja w bielskiej katedrze święcenia przyjmą kolejni kapłani

W sobotę 25 maja w bielskiej katedrze odbędą się święcenia prezbiteriatu. Święcenia kapłańskie otrzyma sześciu diakonów.

święcenia, ksiądz
25 maja w bielskiej katedrze święcenia przyjmą kolejni kapłani · fot.


O modlitwę w intencji diakonów przygotowujących się do zaplanowanych na 25 maja 2019 r. w bielskiej katedrze święceń prezbiteratu zaapelował bp Roman Pindel. Hierarcha spotkał się z kandydatami do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w kurii biskupiej. Diakonom podczas spotkania z biskupem towarzyszył ks. Sławomir Kołata, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Do wydarzenia neoprezbiterzy przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej w Krakowie. Błogosławieństwa nowym kapłanom udzieli wraz z ordynariuszem kilkudziesięciu kapłanów, zgromadzonych w świątyni. Nowi księża od września rozpoczną pracę duszpasterską w swoich pierwszych parafiach.

Będą to 27. święcenia kapłańskie w historii diecezji bielsko-żywieckiej, i szóste, których dokona bp Roman Pindel, sprawujący posługę pasterską od 6 stycznia 2014 r.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA