bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
  • 20 czerwca 2019
  • 22 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2495

II Charytatywny Kiermasz Zabawek w Bielsku-Białej

Za nami:

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza na kiermasz 22 czerwca w godz. 9.00-21.00 do Galerii Sfera. Mamy dla Was ponad 1,5 tysiąca zabawek, gier, pluszaków, puzzli, maskotek itd już od … 1 zł.

Charytatywny Kiermasz Zabawek
Charytatywny Kiermasz Zabawek w Bielsku-Białej · fot.


Pozyskane środki przeznaczamy na wsparcie bielskiego Stowarzyszenia KOTEŁKOWA DRUŻYNA .
- Pierwsza edycja akcji byłą dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się także ogromnego zaangażowania wolontariuszy, uczestników kiermaszu charytatywnego i samego efektu w postaci 5 700 zł które zasiliło bielską fundacje Mysikrólik - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI - to duża satysfakcja, iż proponujemy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem”.

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

Charytatywny Kiermasz Zabawek
Charytatywny Kiermasz Zabawek w Bielsku-Białej · fot.


Ważnym elementem akcji jest jej część edukacyjna. Do każdego pluszaka będzie dołączona metka edukacyjna. Oprócz edukacji ekologicznej w zakresie odpadów, chcemy edukować uczestników, dzięki współpracy z Kotełkową Drużyną, odnośnie problemów ochrony zwierząt.

Pluszaki i inne zabawki zostały wyczyszczone przez ponad 15 wolontariuszy (wyprane często w ekologicznym proszku z dodatkiem ekologicznych olejków). Wysuszone na słońcu, wyczesane. Teraz czas na Was. Zainteresowanie akcją jest ogromne, a wybór zabawek jeszcze większy. Liczymy na wasz udział!!!

Partnerami akcji są: Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Galeria SFERA.

new / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA