bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 2 lipca 2019
  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 5857

Wodny plac zabaw powstanie, ale za wstęp trzeba będzie zapłacić

Radny Maksymilian Pryga zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacja ws. rozważenia budowy wodnych placów zabaw na terenie miasta Bielska-Białej. Jest odpowiedź na pismo radnego. Wodny plac zabaw powstanie, ale na terenie kąpieliska "Panorama", zatem za wstęp trzeba będzie zapłacić.

bielskobiała,bielsko,parksłowackiego,fontanna,upał,ochłoda,zabawa,lato,wakacje,fotodnia,instagr
#bielskobiała #bielsko #parksłowackiego #fontanna #upał #ochłoda #zabawa #lato #wakacje - 24.06.2016


Radny zainspirowany wpisami na portalu Beskidzka Mama, postanowił wystosować do prezydenta miasta interpelację, w której wnioskował o budowę ogólnodostępnych wodnych placów zabaw.

- Zgodnie z uzyskanymi informacjami tego typu place z dużym powodzeniem działają już m.in. w Tychach, Katowicach, czy w Krakowie. Są zlokalizowane w dużych miejscach użyteczności publicznej, takich jak parki, skwery czy błonia. Znakomicie zdają swój egzamin w ciepłe i upalne dni oraz cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi - uważa radny.

W odpowiedzi na interpelację udzielonej przez zastępcę prezydenta Adama Ruśniaka można przeczytać, że w ramach gruntownej modernizacji kąpieliska Panorama powstanie między innymi wodny plac zabaw. Realizacja przebudowy kąpieliska planowana jest na lata 2020-2021.

- Takie miejsca z pewnością cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi, należy jednak podkreślić, że tego typu atrakcje, które powstały już w wielu miastach na terenie województwa śląskiego, wiążą się z wysokimi kosztami ich budowy. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa wodnych placów zabaw to wydatek w wysokości od ponad 3 mln złotych w przypadku placu zabaw w Katowicach, do ponad 5 mln złotych przeznaczonych na ten cel w Jaworznie - tłumaczy Adam Ruśniak.

Z informacji przedstawionej przez zastępcę prezydenta wynika, że najbardziej kosztowną częścią jest budowa stacji, która tworzy zamknięty obieg wody. Woda musi zostać podgrzana, aby uzyskać odpowiednią temperaturę.

- Koszt całorocznego utrzymania i konserwacji obiektu jest niewspółmierny do czasu korzystania z takiego placu zabaw. Zasadnym zatem jest lokalizacja takich inwestycji przy istniejących letnich pływalniach w celu obniżenia kosztów ich późniejszego utrzymania - kończy wiceprezydent.

Z koncepcją budowy wodnego placu zabaw na terenie płatnego kąpieliska nie zgadza się radny Maksymilian Pryga. - Wodny plac zabaw powinien być miejscem ogólnodostępnym, wybudowanym na terenie, gdzie nie ma możliwości schłodzenia się w wodzie - np. na Bulwarach Straceńskich czy Błoniach - uważa autor interpelacji.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA