bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 20 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3837

[FOTO] Nocna kraksa na rondzie. Sprawa będzie miała finał w sądzie

Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek około godziny 1:00 u zbiegu ulicy Broniewskiego z PCK. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kolizja na rondzie - 20.06.2019 · fot.


Okoliczności kolizji nie są do końca jasne. Wersje uczestników znacząco się różniły. Z relacji kierującego taksówką, który zgłosił się nad ranem do naszej redakcji wynika, że poruszał się on ulicą Broniewskiego od strony targowiska i zamierzał na rondzie skręcić w lewo. Gdy już znalazł się na środku ronda z jego lewej strony (PCK na wprost w stronę Żywieckiej) wjechał kierujący Peugeotem. Pojazd poruszał się z dużą szybkością i bez najmniejszego hamowania wjechał lewy bok Mercedesa. Prędkość była tak duża, że po zderzeniu Peugeot zatrzymał się już za rondem. Kierujący Peugeotem twierdził natomiast, że taksówka wymusiła pierwszeństwo, a on jechał przepisowo. Oba auta zostały dość poważnie uszkodzone

Szybko wyszło na jaw, że 20-letni kierowca Peugeota nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Chwalił się pozostałym uczestnikom, że stracił "lejce" noc wcześniej. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci uznali winę kierującego Mercedesem, a ten nie zgodził się z ich argumentacją. Sprawa trafiła do sadu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.