bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 20 lipca 2019
  • wyświetleń: 1500

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę biskup poświęci pojazdy

Pod hasłem "Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa" obchodzony będzie XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna "Akcja św. Krzysztofa". Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. W tym roku tydzień św. Krzysztofa potrwa od 21 do 28 lipca.

diecezja
W niedzielę biskup Roman Pindel poświęci pojazdy · fot.


W niedzielę do maryjnego sanktuarium w Rychwałdzie pielgrzymować będą egzaminatorzy, instruktorzy i kierowcy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Bielsku-Białej. Eucharystii będzie przewodniczyć bp Roman Pindel, który po liturgii poświęci pojazdy ustawione wokół świątyni.

Jak co roku, Tygodniowi św. Krzysztofa towarzyszy misyjna "Akcja św. Krzysztof". Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska podkreśla, że akcja ta jest apelem do kierowców, żeby podziękować za szczęśliwe przejechane kilometry i jako dziękczynienie podarować swój grosz na pojazdy misyjne.

MIVA Polska stworzyła także "Dekalog Kierowcy", który w konkretny sposób jest propozycją do wdrążania przykazań Bożych w ruchu drogowym przez kierujących pojazdami. - Prowadzący pojazd ma być chrześcijaninem także na drodze, nie tylko w kościele, w domu czy też w miejscu pracy. Ma pokazywać to w swoim sposobie prowadzenia pojazdu i odnoszenia się do innych użytkowników drogi - tłumaczy ks. Kraśnicki.

W 2018 r. w ramach "Akcji św. Krzysztof" udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. zł na. Za te pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Było to: 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka; 64 motocykle i motorowery; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne; 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy.

Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.