bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

  • 29 listopada 2019
  • 6 grudnia 2019
  • wyświetleń: 828

DK w Wapienicy: spotkanie podróżnikiem z G. Gawlikiem

Za nami:

Kierownictwo Domu Kultury w Wapienicy serdecznie zaprasza w dniu 06.12.2019 r. o godz. 18.30 na mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem, alpinistą - Grzegorzem Gawlikiem. W programie tradycje mikołajkowe na świecie oraz prelekcja multimedialna pt.: "Gruzja i Kaukaz - mały, piękny kraj".

grzegorz gawlik


Na spotkaniu będzie również mikołajkowa niespodzianka. Wstęp wolny.

grzegorz gawlik
Grzegorz Gawlik


GRZEGORZ GAWLIK - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf.

Odwiedził 90 państw na 6 kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów 4-, 5-, 6-, i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim w Kordylierach, w Tanzanii i na Borneo. Zdobył 57 wulkany, w tym 40 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe) w ramach projektu "100 WULKANÓW", który jest jedynym takim projektem na świecie ! Grzegorz Gawlik realizuje ten projekt od 2006 r. Eksploruje ponadto pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie.

Jako dziennikarz i podróżnik współpracował dotychczas m.in. z telewizją TVN i TVP. INFO, portalami: Interia.pl, Onet.pl, Interia 360.pl, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza.
Autor książki sensacyjno-przygodowej pt: „Kamień Zagłady” oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów. Laureat nagród dziennikarskich oraz plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014”, zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.

Laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.), członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.